Főoldal » Archív » Betonkeverőt és szőlőprést használtak a kábítószer gyártásához -FOTÓKKAL

A vád­lot­tak ipari mennyi­ség­ben sze­rez­tek be mák­szal­mát, ami­ből a „cola” fan­tá­zia nevű kábí­tó­szer gyár­tá­sá­ba kezd­tek. A Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Főügyész­ség jelen­tős mennyi­sé­gű kábí­tó­szer­re elkö­ve­tett kábítószer-kereskedelem bűn­tet­te miatt emelt vádat az ukrán és magyar állam­pol­gár­sá­gú fér­fi­ak­kal szemben.

Egy az eljá­rás során végig szö­kés­ben lévő ukrán állam­pol­gár volt az ötlet­gaz­da. A fő szer­ve­ző magyar férfi és ukrán társa Fel­ső­dob­szán néz­tek ki egy üre­sen álló rak­tár­épü­le­tet, ahol nyu­godt körül­mé­nyek között tud­ják elő­ál­lí­ta­ni a kábí­tó­szert. Egy céget is ala­pí­tot­tak, amely meg­vá­sá­rol­ta az ingatlant.

Ezután több sze­mélyt bevon­tak a folya­mat­ba. Egyi­kük­től, aki­nek cége legá­li­san keres­ke­dik mák­szal­má­val, mely a jog­sza­bá­lyok sze­rint kábí­tó­szer­nek minő­sül, besze­rez­tek 4 tonna növé­nyi anya­got. A mák­szal­ma a mák növény vala­mennyi része a magok kivé­te­lé­vel. Az ebből kivon­ha­tó ható­anyag a mor­fi­um, ami szin­tén kábí­tó­szer, a kemény dro­gok közé sorolható.

Tár­sa­ik segít­sé­gé­vel besze­rez­ték a gyár­tás­hoz szük­sé­ges esz­kö­zö­ket, így beton­ke­ve­rő­ket, prés­gé­pet, gáz­pa­lac­ko­kat, hor­dó­kat, zsá­ko­kat és vegyi anyagokat.

A gyár­tást 2016 máju­sá­ban kezd­ték, mely­hez szin­tén ukrán és magyar állam­pol­gár­sá­gú fér­fi­a­kat fogad­tak fel. A mun­ká­sok tud­ták azt, hogy miben vesz­nek részt, mun­ká­ju­kért napon­ta 100 dol­lár mun­ka­bért kaptak.

A tevé­keny­ség egy hóna­pon keresz­tül folyt, ami­kor a rend­őr­ség rajta ütött az ille­gá­lis drog­la­bo­ron. A hely­szí­nen külön­bö­ző készült­sé­gi fok­ban talál­tak és fog­lal­tak le kábí­tó­szert, mely­nek mennyi­sé­ge ezer­sze­re­sen meg­ha­lad­ta a jelen­tős mennyi­ség alsó hatá­rát. Mint­egy 28 kg volt a tisz­ta ható­anyag tartalom.

A fér­fi­a­kat őri­zet­be vet­ték és elő­ze­tes letar­tóz­ta­tás­ba kerültek.

Az ügyész­ség a kilenc vád­lot­tal szem­ben fegy­ház­bün­te­tést, köz­ügyek­től eltil­tást és vagyon elkob­zást indítványozott.

A cse­lek­mény bün­te­té­si téte­le öttől húsz évig vagy akár élet­fogy­tig ter­je­dő szabadságvesztés.