Főoldal » Hírek » Szexmunka végzésére adta ki a lakását - a Fővárosi Főügyészség sajtóközleménye

A vád sze­rint a 44 éves férfi tudott arról, hogy az álta­la bérbe adott kőbá­nyai lakás­ban három nő is pros­ti­tú­ci­ós tevé­keny­sé­get foly­tat, majd a rend­őri intéz­ke­dés után tanú­kat pró­bált ráven­ni arra, hogy az érde­ké­ben valót­lan val­lo­mást tegyenek.

A vád­irat sze­rint a 44 éves férfi tulaj­do­nát képez­te egy X. kerü­le­ti tár­sas­há­zi lakás, amit 2017 máju­sá­ban bérbe adott az ügy másik vád­lott­já­nak, egy 29 éves nőnek. A férfi tudott arról, hogy a nő pros­ti­tú­ci­ós tevé­keny­ség­ből finan­szí­roz­za a meg­él­he­té­sét, és tudott arról is, hogy a bérbe adott lakás­ban is szex­mun­kát fog végezni.

A 29 éves nő 2018. janu­ár­tól külön­bö­ző inter­ne­tes olda­la­kon hir­det­te pros­ti­tú­ci­ós tevé­keny­sé­gét. Nem sok­kal később két nő isme­rő­se részé­re is fel­aján­lot­ta, hogy ők is az álta­la bérelt lakás­ban foly­tas­sa­nak pros­ti­tú­ci­ós tevé­keny­sé­get, egyi­kük­nek pedig segít­sé­get is nyúj­tott a szex­mun­ka elkez­dé­sé­hez, így az akt­fo­tó­zás meg­szer­ve­zé­sé­hez, az inter­ne­tes olda­la­kon hir­de­tés­hez, illet­ve a sze­xu­á­lis segéd­esz­kö­zök beszer­zé­sé­hez. A két nő a helyért cse­ré­be anya­gi­lag hoz­zá­já­rult a lakás bér­le­ti díjá­hoz, illet­ve rezsi­költ­sé­ge­i­hez, pár hónap­pal később pedig oda is köl­töz­tek. A 44 éves férfi - annak tuda­tá­ban, hogy a másik két nő is pros­ti­tú­ci­ós tevé­keny­sé­get foly­tat a laká­sá­ban - enge­dé­lyez­te a beköl­tö­zé­sü­ket. A három nő ezután - 2018. május­tól 2019. feb­ru­á­rig - napi rend­sze­res­ség­gel foga­dott ven­dé­ge­ket a lakás­ban, akik részé­re anya­gi ellen­szol­gál­ta­tás elle­né­ben sze­xu­á­lis szol­gál­ta­tást nyújtottak.

A rend­őrök 2019. feb­ru­ár 26-án állam­pol­gá­ri beje­len­tés­re meg­je­len­tek a X. kerü­le­ti bérelt lakás­ban és fel­szá­mol­ták az ott vég­zett pros­ti­tú­ci­ós tevé­keny­sé­get. A nyo­mo­zók a kuta­tás során nagy mennyi­sé­gű sze­xu­á­lis segéd­esz­közt és több mint 2 mil­lió forint – pros­ti­tú­ci­ós tevé­keny­ség­ből szár­ma­zó – kész­pénzt fog­lal­tak le.

 Miu­tán a 44 éves férfi tudo­mást szer­zett a rend­őri intéz­ke­dés­ről, szá­molt azzal a lehe­tő­ség­gel, hogy a nyo­mo­zók őt is fele­lős­ség­re von­ják az eljá­rás­ban. Ezért a vád sze­rint a férfi két olyan sze­mélyt is fel­ke­re­sett, akik rá nézve ter­he­lő infor­má­ci­ók­kal bír­tak, majd őket arra töre­ke­dett rábír­ni, hogy a bün­te­tő­el­já­rás során, tanú­ki­hall­ga­tá­su­kon állít­sák valót­la­nul azt, hogy neki nem volt tudo­má­sa a laká­sá­ban folyó pros­ti­tú­ci­ós tevé­keny­ség­ről. A két tanú ennek elle­né­re beszá­molt a nyo­mo­zók­nak arról, hogy a 44 éves fér­fit a lakók több­ször figyel­mez­tet­ték arra, hogy a lakás­ban pros­ti­tú­ci­ós tevé­keny­ség folyik és kér­ték, hogy tulaj­do­nos­ként intéz­ked­jen a tevé­keny­ség beszün­te­té­se érdekében.

A Buda­pes­ti X. és XVII. Kerü­le­ti Ügyész­ség a 44 éves fér­fit és a 29 éves nőt pros­ti­tú­ció elő­se­gí­té­sé­nek bűn­tet­té­vel, a fér­fit ezen túl­me­nő­en hamis tanú­zás­ra fel­hí­vás bűn­tet­té­vel is vádol­ja. A kerü­le­ti ügyész­ség a vád­irat­ban azt indít­vá­nyoz­ta, hogy a bíró­ság a vád­lot­tak­kal szem­ben tár­gya­lás mel­lő­zé­sé­vel, bün­te­tő­vég­zés­sel hoz­zon érde­mi dön­tést; a fér­fi­val szem­ben bör­tön­bün­te­tést szab­jon ki, amely­nek vég­re­haj­tá­sát pró­ba­idő­re füg­gessze fel, a nővel szem­ben pedig pénz­bün­te­tés kisza­bá­sá­ra tett indítványt.