Kenyérvágó késsel támadt az élelmiszerüzlet eladójára a rabló
A Nagykanizsai Járási Ügyészség felfegyverkezve elkövetett rablás bűntettének kísérlete miatt emelt vádat egy büntetett előéletű, 46 éves győri férfi ellen, aki 2012. december 4-én az esti órákban egy nagykanizsai élelmiszerüzlet bevételét akarta megszerezni.
A férfi már előző este terepszemlét tartott az üzlethelyiségben és kifigyelte, hogy ott mindössze egy alkalmazott dolgozik. Másnap a késő esti órákban a közelben várakozott és a megfelelő pillatatot várta. Amikor az eladónő egyedül maradt, egy nagyméretű kenyérvágó késsel a kezében bement az üzletbe.
A férfi egyből megindult a pénztárgép mögött álló eladónő felé, majd a zárva lévő pénztárgépet megpróbálta kézzel és a nála lévő késsel is kifeszíteni, miközben az eladónő többször próbálta őt ellökni onnan. Ekkor a rabló a kést a sértett felé fordította, ezért a továbbiakban már ellenkezni nem mert. A férfi ezután tovább verte a késsel a pénztárgépet, de hiába.
Az eladónő hangos segélykiáltását az üzlet hátsó részében kialakított edzőteremben tartózkodó hölgy meghallotta és előre jött az üzlethelyiségbe, ami annyira váratlanul érte a rablót, hogy a hozzávetőleg 30 000 Ft összegű bevételt hátrahagyva elmenekült.
A férfit csak évekkel később, az általa menekülés közben eldobott kés nyeléről vett DNS minta azonosítása révén lehetett elfogni és felelősségre vonni.
A férfi előzetes letartóztatásban van, a Nagykanizsai Járási Ügyészség a vádiratában a kényszerintézkedés fenntartására tett indítványt.