Ugrás a tartalomra
Főoldal » Hírek » Aktivistákra támadt

Aktivistákra támadt

2026. május 11., 9:35

A Buda­pes­ti XX., XXI. és XXIII. Kerü­le­ti Ügyész­ség vádat emelt és fel­füg­gesz­tett bör­tön­bün­te­tést, vala­mint párt­fo­gó fel­ügye­le­tet indít­vá­nyoz egy 56 éves fér­fi­val szem­ben, aki - a vád sze­rint - az egyik, az ez évi ország­gyű­lé­si válasz­tá­so­kon indu­ló párt önkén­te­se­it erő­szak­kal akar­ta ráven­ni arra, hogy elmen­je­nek egy közterületről.

A vád­irat lénye­ge sze­rint a férfi 2025. már­ci­us 27-én a dél­utá­ni órák­ban, a XX. kerü­let­ben oda­ment a poli­ti­kai párt akti­vis­tá­i­hoz, akik egy álta­luk fel­ál­lí­tott pavi­lon­nál épp alá­írást gyűj­töt­tek a férfi által üze­mel­te­tett üzlet­sor előt­ti jár­da­sza­ka­szon. A vád­lott a kez­de­tek­től erő­sza­ko­san, han­go­san és trá­gár módon nyil­vá­nult meg azért, hogy ideo­ló­gi­ai nézet­kü­lönb­sé­ge miatt elér­je az akti­vis­ták távozását.

Ennek során meg­fog­ta és odébb lökte a pavi­lont, majd abba később bele is rúgott, miköz­ben szit­ko­zó­dott és folya­ma­to­san fenye­get­te a sértetteket.

Az elkö­ve­tő agresszív fel­lé­pé­se elle­né­re az akti­vis­ták nem men­tek el, azon­ban rend­őri segít­sé­get kér­tek. A vád­lot­tal szem­ben a jár­őrök még a hely­szí­nen intézkedtek.

A Buda­pes­ti XX., XXI. és XXIII. Kerü­le­ti Ügyész­ség a bűn­cse­lek­mé­nye­ket beis­me­rő és meg­bá­nást kife­je­ző fér­fit 4 rend­be­li közös­ség tagja elle­ni erő­szak kísér­le­té­vel vádol­ta meg a napok­ban, vele szem­ben pró­ba­idő­re fel­füg­gesz­tett bör­tön­bün­te­tés kisza­bá­sát indít­vá­nyoz­ta. Emel­lett az ügyész­ség párt­fo­gó fel­ügye­let elren­de­lé­sé­re és cso­por­tos vagy közös­sé­gi fog­lal­ko­zá­son való rész­vé­tel elő­írá­sá­ra is indít­ványt tett.