Az erdélyi származású ügyész, Kronberg János nevét megismerte a 20-30-as évek fordulóján újságot olvasó közvélemény, de még azok is, akik a Nyugat című lapot forgatták, mert abban Móricz Zsigmond tudósított a Kolozsvári Jogtudományi Egyetemen diplomázott, majd 1920-ban Szolnokra áthelyezett ügyész ténykedéséről.
Kronberg János képviselte ugyanis a vádat a korszak, és a magyar kriminalisztika egyik legsötétebb bűnügyében, az úgynevezett arzénes mérgezéses ügyekben. Bár nem maradt fenn az esetek teljes dokumentációja, a korabeli sajtójelentések szerint legalább 101 halálos áldozata volt annak a gyilkosságsorozatnak, amely csaknem két évtizeden át zajlott a tiszazugi falvakban. Az írók és kutatók fantáziáját is megmozgató események valamikor 1911-ben kezdődtek és 1929-ig, a nyomozás megindulásáig tartottak.
Az elkövetők döntő többsége asszony volt, az áldozatok jelentős része pedig családtag, 49 esetben a tettes férje. Vajon mi vezette az asszonyokat, hogy arzénnel mérgezzék meg férjeiket, és hogyan volt bizonyítható cselekedetük? – sok egyéb mellett erre a kérdésre is igyekezett választ adni Kronberg János ügyész, aki alaposságáról, tárgyilagosságáról, életismeretéről vált híressé a korban. A perek hat halálos ítélettel zárultak, amelyből hármat végre is hajtottak, de a gyilkosságsorozat elindítóját, a nagyrévei bábaasszonyt, Fazekas Gyulánét nem tudták bíróság elé állítani, mert önkezével vetett életének – halálát „lúgkő” mérgezés okozta.
(Forrás: Dr. Varga Árpád: A tiszazugi arzénes asszonyok és a pereikben hozott halálos ítéletek a Kúria előtt)