A Budakörnyéki Járási Ügyészség vádat emelt azzal a férfival szemben, aki ittasan vezetve okozott sérülést barátnőjének.
A vádirat szerint a vádlott 2023 novemberében vezette Ráckevén az autóját, mellette barátnője ült, aki nem használt ekkor biztonsági övet. A férfi súlyos fokban ittas volt, állapota miatt az egyébként 5 méter széles, egyenes vonalvezetésű úton sem tudta irányban tartani az autót. Menet közben a járművel letért az útról és a úttest melletti széles rézsűn áthajtva nekiütközött az egyik ház előtt parkoló autónak.
A baleset következtében a vádlott barátnője súlyos sérülést szenvedett.
A Budakörnyéki Járási Ügyészség az autót vezető férfi ellen súlyos testi sértés okozó ittas állapotban elkövetett járművezetés bűntette miatt emelt vádat.
A csatolt fotók a rendőrségi helyszínelés során készültek az ütközés helyéről és a gépkocsi sérüléséről.