A Debreceni Járási és Nyomozó Ügyészség csalás vétsége miatt emelt vádat azzal a két nővel szemben, akik úgy kötöttek áruvásárlási hitelszerződést, hogy annak visszafizetése nem állt szándékukban.
2016. márciusában a vádlottak együtt laktak, mindketten csekély jövedelemmel rendelkeztek. A II. r. vádlott rávette az I. r. vádlottat arra, hogy különböző áruházakban vegyen fel hitelt, így a pénzből majd vásárolnak maguknak. Ennek megfelelően az I. r. vádlott 2016. október 24-én, egy debreceni bevásárlóközpontban 190.000 forint vásárlási hitelt igényelt az egyik banktól, a pénzt még aznap megkapta. Ezt követően a nők televíziót, gáztűzhelyet és üléshuzatot vásároltak, melyeket a II. r. vádlott lányának a lakásába vittek, és ott használtak.
Az I. r. vádlott néhány nappal később, egy tiszafüredi áruházban kötött kölcsönszerződést egy bankkal, amely 201.434 forint hitelt folyósított. Az elkövetők a pénzből televíziót, tűzhelyet és vegyes tüzelésű kályhát vásároltak, melyek egy részét a II. r. vádlott lakására, másik részét a II. r. vádlott lányának házába vittek.
Az elkövetőknek a szerződéskötéskor eleve nem állt szándékukban a kölcsön visszafizetése, a sértetteket tévedésbe ejtették, és 190.000, illetve 201.434 forint kárt okoztak, amely nem térült meg. A műszaki cikkeket a nyomozás során lefoglalták, azonban azok a használat következtében eladhatatlanok lettek.
A Debreceni Járási és Nyomozó Ügyészség a vádlottak ellen kisebb kárt okozó csalás vétsége miatt emelt vádat a Debreceni Járásbíróságon. Az ügyészség a vádiratban mindkét vádlott vonatkozásában pénzbüntetés kiszabását indítványozta, továbbá indítványt tett arra, hogy az egyik sértett által előterjesztett polgári jogi igényt a járásbíróság érdemben bírálja el, annak adjon helyt, a nyomozás során lefoglalt műszaki cikkek lefoglalását szüntesse meg, azokat a polgári jogi igény biztosítására tartsa vissza. Ezen túlmenően az ügyészség indítványt tett arra is, hogy a másik sértettet érintően a vádlottakkal szemben vagyonelkobzást rendeljen el.