Ugrás a tartalomra
Főoldal » Hírek » Fizetés nélkül dolgoztatták a sértettet

Fizetés nélkül dolgoztatták a sértettet

2026. május 11., 8:46

A Győr-Moson-Sopron Vár­me­gyei Főügyész­ség vádat emelt az ellen a pár ellen, akik - a vád sze­rint - a sér­tett kiszol­gál­ta­tott hely­ze­tét kihasz­nál­va ingyen dol­goz­tat­ták, ira­ta­it elvették.

A vád lénye­ge sze­rint a pár 2025. évben meg­tud­ta, hogy a sér­tett­nek nincs mun­ká­ja, vala­mint olyan nehéz anya­gi és szo­ci­á­lis körül­mé­nyek között él, hogy még a saját élel­me­zé­sé­ről sem tud gon­dos­kod­ni. Ezért a vád­lot­tak maguk­hoz vet­ték a sér­tet­tet, velük lakott bősár­ká­nyi ott­ho­nuk­ban. A sér­tett kez­det­ben ház körü­li mun­ká­kat látott el, majd a vád­lot­tak maguk­kal vit­ték auszt­ri­ai idény­mun­ká­ra, ahol velük együtt segéd­mun­kás­ként dol­go­zott. A vád­lot­tak a fize­té­sét nem adták oda a sér­tett­nek, csu­pán éle­lem­mel, alko­hol­lal, gyógy­szer­rel lát­ták el, ezzel a sér­tett irá­nyuk­ban fenn­ál­ló kiszol­gál­ta­tott­sá­gát fent tar­tot­ták. A sér­tett segít­sé­get nem tudott kérni, mert a kör­nye­ze­tük­ben élők, és az auszt­ri­ai mun­ka­tár­sak közül is töb­ben a vád­lot­tak isme­rő­sei, roko­nai voltak.

A főügyész­ség ember­ke­res­ke­de­lem és kény­szer­mun­ka bűn­tet­té­vel vádol­ta meg a ter­hel­te­ket és indít­ványt tett arra, hogy a Győri Tör­vény­szék vég­re­haj­tan­dó sza­bad­ság­vesz­tés­re, pénz­bün­te­tés­re továb­bá köz­ügyek­től eltil­tás­ra ítél­je őket.

„Ha önt vagy isme­rő­sét erő­szak éri a kap­cso­la­tá­ban, vagy ha vala­ki­ről úgy véli, ember­ke­res­ke­de­lem áldo­za­ta lett, akkor hívja az Orszá­gos Krí­zis­ke­ze­lő és infor­má­ci­ós Tele­fon­szol­gá­la­tot a bel­föld­ről ingye­nes 06-80-20-55-20-as szá­mon vagy a nap 24 órá­já­ban ingye­ne­sen hív­ha­tó Áldo­zat­se­gí­tő Vona­lat a 06-80-225-225-ös szá­mon. Sze­mé­lye­sen az Önhöz leg­kö­ze­leb­bi Áldo­zat­se­gí­tő Köz­pont­ban kér­het segít­sé­get, az Áldo­zat­se­gí­tő Köz­pon­tok cím­lis­tá­ja itt talál­ha­tó: http://vansegitseg.im.gov.hu