A vádlottak egyike korábban egy aranyértékesítéssel foglalkozó cégnél dolgozott, ezért jól ismerte a cég biztonsági felszereltségét, értékszállítással kapcsolatos gyakorlatát. A vádlott akkor is az irodában volt, amikor társa azt fegyveresen kirabolta, eközben ő sértetti szerepet színlelt.
A vádirat szerint az ügy másodrendű vádlottja 2012. és 2014. között egy ékszerkereskedelemmel foglalkozó budapesti cégnél dolgozott. Munkaviszonyának megszűnése után a férfi alkalmi munkavégzés keretében továbbra is heti rendszerességgel bejárt a cég VIII. kerületi irodájába.
A vádlott 2015 szeptembere körül elhatározta, hogy anyagi problémái megoldásához úgy szerez pénzt, hogy a korábbi munkahelyét adó irodát kirabolja. A tervébe bevonta az egyik munkatársát - harmadrendű vádlottat -, valamint annak egy ismerősét is - aki az ügy elsőrendű vádlottja -, akiknek felvázolta, hogy miután korábban a cégnél dolgozott és ezáltal jól ismeri a cég mindennapjait, biztonsági felszereltségét, az értékszállítással kapcsolatos gyakorlatát, ezért ezen információk birtokában nehézség nélkül ki lehet rabolni az irodát.
A rablás végrehajtására az elsőrendű vádlott vállalkozott, akit társai elláttak a szükséges tanácsokkal és egy sokkolót is adtak neki.
A tervüknek megfelelően a rablást - első ízben - 2015. szeptember 04-én kísérelték meg. Amikor az értékszállítók elindultak az irodából, a másodrendű vádlott - aki aznap a szokásos alkalmi munka ürügyén bement a céghez - jelzett a mellékhelyiségben várakozó társának, aki ezután az értékszállítókkal együtt beszállt a liftbe. A férfi a sokkolót az egyik sértett nyakához nyomta, de az ékszereket és pénzt tartalmazó táskát nem tudta megszerezni, ezért ekkor értékek nélkül elmenekült a helyszínről.
Miután a vádlott közölte társaival, hogy a rablás meghiúsult, megegyeztek abban, hogy azt egy következő alkalommal, de már fegyverrel kell végrehajtani.
Ennek megfelelően, 2015. szeptember 11-én a másodrendű vádlott ismét bement a korábbi munkahelyére, ahonnan jelezte társainak, hogy a feltételek adottak a rabláshoz, mert rajta kívül csak ketten vannak az irodában. Ezután az elsőrendű vádlott a fején bukósisakot viselve megjelent a helyszínen, és egy fegyverrel megfenyegette az irodában tartózkodókat - köztük a szintén sértetti szerepet eljátszó bűntarsát is -, majd az irodában levő, mintegy 70 millió forint értékű arany ékszereket és készpénzt egy táskába pakolta. Az egyik alkalmazott eközben megpróbált kimenekülni, hogy segítséget hívjon, de a rablást végrehajtó vádlott őt ekkor a fegyverrel többször fejen ütötte, társa pedig szándékosan elállta a sértett útját. A fegyveres vádlott ezután mindannyiukat - a látszat fenntartása érdekében bűntársát is - megkötözte, majd elmenekült a helyszínről.
A Fővárosi Főügyészség az ügyben különösen nagy értékre elkövetett rablás bűntette miatt emelt vádat a három férfival szemben.
Az ügy negyedrendű és ötödrendű vádlottja a vád szerint a rablást végrehajtó terheltnek a megszerzett értékek elrejtésében, majd értékesítésében, illetve a vádlott külföldre szöktetésében működött közre; őket a főügyészség bűnpártolással, valamint orgazdaság bűntettével vádolja.