A nő végzett egyéves gyermekével; a Fővárosi Főügyészség többszörösen minősített emberölés bűntette miatt kényszergyógykezelést indítványozott, ezt a bíróság – jogerősen – el is rendelte.
A vádirat lényege szerint egy harminckilenc éves nő egyedül gondozta egyéves gyermekét. Az anya kimerült és úgy érezte egyedül nem képes gyermeke felnevelésére. Emiatt elhatározta, hogy kioltja gyermeke életét, amelyet 2020. április 4-én, a XVIII. kerületben megtett, majd másnap ezt bejelentette a rendőrségen.
A Fővárosi Főügyészség a nővel szemben előre kitervelten, tizennegyedik életévét be nem töltött személy sérelmére elkövetett emberölés bűntette miatt nyújtott be vádiratot a Fővárosi Törvényszékre.
Figyelemmel arra, hogy az ügyben kirendelt igazságügyi elmeorvos szakértő véleménye alapján a terhelt – kóros elmeállapota miatt – nem büntethető, az ügyészség indítványozta, hogy a bíróság, a vádlott felmentése mellett rendelje el kényszergyógykezelését.
A bíróság a mai napon tartott előkészítő ülésen az ügyet tárgyalásra utalta, a tárgyalást megtartotta, a nőt felmentette és elrendelte a kényszergyógykezelését. Az ítélet jogerős.
A kényszerintézkedés határozatlan idejű büntetőjogi intézkedés, azonban azt a büntetés-végrehajtási bíró a kényszergyógykezelés megkezdésétől számított hat hónap eltelte előtt – elmeorvos-szakértői vélemény alapján – hivatalból felülvizsgálja. Ha a kényszergyógykezelést nem szünteti meg, a felülvizsgálatot hat hónaponként megismétli. A büntetés-végrehajtási bíró a kényszergyógykezelés felülvizsgálatáról tárgyaláson határoz. A tárgyaláson az ügyészt, a védőt és – feltéve, hogy állapota miatt megjelenhet, és a jogainak gyakorlására képes – a kényszergyógykezelés alatt álló személyt meg kell hallgatni.