A Komárom-Esztergom Vármegyei Főügyészség különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó üzletszerűen, bűnszervezetben elkövetett költségvetési csalás bűntette és más bűncselekmény miatt 27 elkövetővel szemben emelt vádat.
A vádirat szerint a bűnszervezetet irányító férfi több tatabányai székhelyű gazdasági társaságot vezetett. Társaival 2017-2020. között fiktív áruértékesítési és számlázási láncolatot alakított ki és működtetett. Ennek során az irányítása alatt álló három Kft. parfümöt és élelmiszeripari termékeket vásárolt belföldi gazdasági társaságoktól, majd a termékeket szlovák, osztrák vagy cseh gazdasági társaságok részére értékesítette. A termékeket a céghálózatban lévő első magyarországi termékbeszerző cégek csupán névleg vásárolták meg, azokat szintén névleg értékesítették tovább a köztes gazdasági társaságoknak, amelyektől az áruk a bűnszervezetet irányító férfi által vezetett Kft-khez, majd onnan látszólag az Európai Közösség területére kerültek.
Annak érdekében, hogy a fiktív gazdasági események valóságosnak tűnjenek a férfi a termékeket mindig kiszállíttatta a külföldi cégek által bérelt szlovákiai raktárakba, majd ugyanezen árukat Magyarország területére visszahozták. Ezt követően a parfümöket a láncolatokon keresztül ismét értékesítették és kiszállították az Európai Közösség területére, vagyis ugyanazon áru folyamatos fizikai körbeutaztatása történt. Az élelmiszeripari alapanyagok többnyire értéktelen utánzatok, lejárt szavatosságú termékek voltak, illetve valódi élelmiszeripari termékeket is körbeutaztattak, amiket a Magyarországra visszaszállítást követően bizonylat nélkül értékesítettek.
A főügyészség 27 személlyel, köztük a bűnszervezet 8 tagjával, valamint további cégvezetőkkel szemben nyújtott be vádiratot a Tatabányai Törvényszékre.
Az ügyészség a bűnszervezet tagjaival szemben szabadságvesztés, közügyektől eltiltás és pénzbüntetés kiszabását indítványozta. A többi elkövetővel szemben tizenhét esetben végrehajtandó szabadságvesztések, egy esetben pénzbüntetés kiszabására tett indítványt. A vádiratban összesen több, mint 42 millió forint mértékű vagyonelkobzást is indítványozott a főügyészség a vádlottakkal szemben, és 30 millió forintot meghaladó vagyonelkobzást azzal a három gazdasági társasággal szemben, mely a bűncselekmény folytán gazdagodott.