Ugrás a tartalomra
Főoldal » Hírek » Kutyája miatt légpuskával rálőtt a szomszédasszonyra - fotókkal - a Bács-Kiskun Vármegyei Főügyészség sajtóközleménye

A Kun­szent­mik­ló­si Járá­si Ügyész­ség súlyos testi sér­tés miatt vádat emelt egy fér­fi­val szem­ben, aki lég­pus­ká­val rálőtt a szom­széd­asszo­nyá­ra, csak mert rend­sze­re­sen szóvá tette a kutyá­ja utcá­ra szökdösését.

A vád sze­rint a Bács-Kiskun vár­me­gyei köz­ség­ben élő idős férfi – az ügy vád­lott­ja – hosszabb ideje hara­gos viszony­ban volt a szom­széd­asszo­nyá­val, aki rend­sze­re­sen szóvá tette a férfi kutyá­já­nak utcá­ra szö­ké­sét. Így tör­tént a vád­be­li napon, 2023. ápri­lis 18-án is, ami­kor az asszony haza­za­var­ta az ebet. A vád­lott kora dél­után ész­re­vet­te a saját por­tá­ja előtt gyom­lá­ló sér­tet­tet és lég­pus­ká­val két­szer rálőtt a tőle mint­egy 30 méter­re kapá­ló nőre. A lég­pus­ká­ból kilőtt egyik löve­dék a sér­tett bal alkar­já­ba fúró­dott, a másik löve­dék nem ért célt.

A lövés követ­kez­té­ben a sér­tett nyolc napon túl gyó­gyu­ló súlyos sérü­lést szen­ve­dett, a löve­dé­ket műté­ti úton kel­lett eltávolítani.

Az ügyész­ség a fér­fit súlyos testi sér­tés bűn­tet­té­vel vádol­ja és ezért vele szem­ben vég­re­haj­tá­sá­ban pró­ba­idő­re fel­füg­gesz­tett bör­tön­bün­te­tés kisza­bá­sát, továb­bá a lég­pus­ka elkob­zá­sát indít­vá­nyoz­za. Ügyé­ben a Kun­szent­mik­ló­si Járás­bí­ró­ság fog dönteni.

A fotó­kon az elkö­ve­tés esz­kö­ze látható.