Ugrás a tartalomra
Főoldal » Hírek » Letartóztatást indítványoz az ügyészség az újpesti rablás ügyében - rendőrségi fotókkal- a Fővárosi Főügyészség sajtóközleménye

A gyanú sze­rint egy állat­ele­del bol­tot rabolt ki a férfi. A Buda­pes­ti IV. és XV. Kerü­le­ti Ügyész­ség a gya­nú­sí­tott letar­tóz­ta­tá­sá­ra tett indítványt.

A meg­ala­po­zott gyanú sze­rint egy 43 éves férfi 2020. novem­ber 28-án a dél­utá­ni órák­ban bement a IV. kerü­let­ben egy állateledel-üzletbe azért, hogy pénzt sze­rez­zen. A férfi egy kinyit­ha­tó kés­sel fenye­ge­tőz­ve pénzt köve­telt, amely­nek hatá­sá­ra az eladó kinyi­tot­ta a pénz­tár­gé­pet. A rabló a kassza tar­tal­mát magá­hoz vette, majd távo­zott az üzletből.

A IV. kerü­le­ti nyo­mo­zók 15 nap múlva elfog­ták a fér­fit és gya­nú­sí­tott­ként hall­gat­ták ki fel­fegy­ver­kez­ve elkö­ve­tett rab­lás bűn­tet­te miatt.

A Buda­pes­ti IV. és XV. Kerü­le­ti Ügyész­ség indít­ványt tett a férfi letar­tóz­ta­tá­sá­ra. Az ügyé­szi állás­pont sze­rint a férfi sza­bad­lá­bon hagyá­sa ese­tén elszök­het­ne és lehe­tő­sé­ge lenne újabb, hason­ló jel­le­gű bűn­cse­lek­ményt elkövetni. 

Az indít­vány tár­gyá­ban a Fővá­ro­si Tör­vény­szék ille­té­kes­sé­gi terü­le­tén műkö­dő nyo­mo­zá­si bíró vár­ha­tó­an hol­nap hoz döntést.

A hely­szí­nen készült fény­ké­pe­ket is tar­tal­ma­zó rend­őr­sé­gi köz­le­mény itt érhe­tő el:

Elfog­ták az újpes­ti állateledel-üzlet kirab­ló­ját | A Magyar Rend­őr­ség hiva­ta­los hon­lap­ja (police.hu)