Ugrás a tartalomra
Főoldal » Hírek » Lőszert lopott, de nem volt tartási engedélye 

Lőszert lopott, de nem volt tartási engedélye 

2025. november 25., 9:09

A tol­vaj söré­tes löve­dék­kel fel­sze­relt vadász­töl­té­nye­ket lopott, majd átad­ta isme­rő­sé­nek, de egyi­kük sem ren­del­ke­zett a tar­tás­hoz szük­sé­ges enge­déllyel, ami­ért most a bíró­sá­gon kell felelniük. 

A vád­irat sze­rint a bal­maz­új­vá­ro­si férfi 2024 decem­be­ré­ben lopá­si cél­lal bement egy helyi pan­zi­ó­ba, és egy lép­cső­re tett kar­ton­do­boz­ból magá­hoz vett három tucat lőszert. Azo­kat haza­vit­te és egy műanyag, nya­ló­kás doboz­ba téve az ágy­ne­mű­tar­tó­ban tárol­ta. Néhány nap­pal később az utcán össze­fu­tott egy isme­rő­sé­vel, aki­nek elmond­ta, hogy nem tud mit kez­de­ni az ello­pott lősze­rek­kel. Együtt elmen­tek a férfi ott­ho­ná­ba, ahol a töl­té­nye­ket átad­ta az isme­rő­sé­nek, aki azo­kat haza­vit­te és az ott­ho­ná­ban tárolta.

Az idő­sebb férfi 2025. janu­ár 5-én, az utcán talál­ko­zott egy vadász isme­rő­sé­vel, és fel­aján­lot­ta neki a lősze­re­ket. A férfi átvet­te a töl­té­nye­ket, és más­nap átad­ta a helyi rendőrségnek.

A bal­maz­új­vá­ro­si rend­őr­ség nyo­mo­zá­sa során meg­ál­la­pí­tot­ták, hogy a műkö­dő­ké­pes vadász­töl­té­nyek tar­tá­si ható­sá­gi enge­dély­hez kötött, ami­vel egyik elkö­ve­tő sem rendelkezett.

A Deb­re­ce­ni Járá­si Ügyész­ség az elkö­ve­tő­ket lőszer enge­dély nél­kü­li meg­szer­zé­sé­vel elkö­ve­tett lőfegy­ver­rel vissza­élés bűn­tet­té­vel vádol­ja. Vád­ira­tá­ban indít­vá­nyoz­ta, hogy a Deb­re­ce­ni Járás­bí­ró­ság az ügy­ira­tok alap­ján hoz­zon bün­te­tő­vég­zést, a fér­fi­ak­kal szem­ben fel­füg­gesz­tett bör­tön­bün­te­tést szab­jon ki, a lefog­lalt lősze­re­ket pedig koboz­za el.

A rend­őr­sé­gi fotón a lősze­rek láthatók.

a lopott lőszerek