A Fővárosi Főügyészség minősített emberölés bűntettének kísérlete és más bűncselekmények miatt vádat emelt, valamint végrehajtandó szabadságvesztést indítványoz hét vietnámi személy ellen.
A vádirat lényege szerint egy 46 éves, Budapesten éttermet üzemeltető vietnámi férfi jelentős összegű tartozásokat halmozott fel szerencsejátékkal. Összesen több, mint 22 millió forinttal tartozott három másik honfitársának, a későbbi sértetteknek. Mivel a tartozásait nem tudta megfizetni, ezért elhatározta, hogy végez hitelezőivel. Tervének végrehajtásával négy másik vietnámi férfit bízott meg. Azzal az ürüggyel, hogy a tartozásait rendezi, 2025. február 6-án délutánra találkozóra hívta a három sértettet a X. kerületi étterméhez. A férfi fekete ruhát, kapucnit és maszkot viselő társai lesben álltak a közelben és mintegy 40-50 cm hosszú bozótvágó késekkel fegyverkeztek fel. Miután a sértettek és két kísérőjük megérkeztek, a 46 éves férfi behívta az egyik sértettet az étteremmel szemben lévő irodájába, míg a többiek a teraszon foglaltak helyet.
A megbeszélés során a vádlott azt követelte, hogy a sértett fizesse meg helyette a többiek felé fennálló tartozását. Miután a sértett közölte, hogy erre nem hajlandó, a vádlott megfenyegette, hogy amint kilép az irodából meg fog halni. Ezután az étterem vezetője azt az utasítást adta a társainak, hogy öljék meg a hitelezőt. Ezt hallva a sértett elfutott, ám eközben az egyik vádlott a hátára vágott a bozótvágóval. Három elkövető a menekülő után eredt, azonban végül nem tudták elkapni. A sértett – köszönhetően annak, hogy vastag, bélelt kabátot viselt – csak könnyebben sérült meg.
A 46 éves vádlott parancsba adta a visszatérő társainak, hogy öljék meg a teraszon maradt két másik sértettet és kíséretüket. Az egyik sértett kivételével azonban a megtámadottaknak sikerült elmenekülni. A helyszínen maradt férfit a terheltek közül hárman is bántalmazták a késeikkel, aki ettől súlyos sérüléseket szenvedett.
Az elsőnek elmenekült áldozat pár nappal később összetalálkozott a 46 éves férfi két ismerősével – akik nem vettek részt a korábbi támadásban - . Egyikük megfenyegette, majd mindketten bántalmazták a sértettet.
A Fővárosi Főügyészség – igazodóan az egyes vádlottak cselekményeihez – előre kitervelten, több ember sérelmére elkövetett emberölés bűntettének kísérlete, súlyos testi sértés kísérlete és más bűncselekmények miatt nyújtotta be vádiratát. A főügyészség indítványozta, hogy a bíróság a vádlottakat – aki közül hatan kényszerintézkedés alatt állnak – ítélje végrehajtandó fegyház-, illetve börtönbüntetésre, valamint utasítsa ki Magyarországról.
Az ügyhöz kapcsolódó felvételen a helyszínen maradt sértett bántalmazásának részlete látható.