Ugrás a tartalomra
Főoldal » Archív » „Pénzpörgető” csalót állított bíróság elé az ügyészség

A Buda­pes­ten élő bol­gár állam­pol­gár­sá­gú férfi a sér­tet­tek­nek ked­ve­ző pénz­vál­tást ígért, majd figyel­met­len­sé­gü­ket kihasz­nál­va az átadott pénz­kö­teg­ben vagy kisebb cím­le­tű pénzt, vagy forint helyett kül­föl­di pénzt helye­zett el.

A tény­ál­lás sze­rint a ter­helt 2016. novem­ber 16-án egy XIX. kerü­le­ti pénz­vál­tó helyi­ség­nél fel­fi­gyelt a sér­tett­re, akit meg­szó­lí­tott. A ter­helt közöl­te a magyar fér­fi­val, hogy a pénz­vál­tó árfo­lya­má­nál ked­ve­zőb­ben vált­ja az eurót. Miu­tán meg­egyez­tek, leszá­mol­ta az össze­get a sér­tett előtt, majd folya­ma­tos kér­dé­se­i­vel elte­rel­te a férfi figyel­mét, és végül az ere­de­ti­leg nagyobb cím­le­te­ket tar­tal­ma­zó pénz­kö­te­get ész­re­vét­le­nül kicse­rél­te egy 500 forin­to­sok­ból, illet­ve 1 darab 1.000 forin­tos­ból álló kötegre.

A ter­helt a sér­tett­nek csak­nem 100.000 forint kárt oko­zott, amely nem térült meg.

A ter­helt 2016. decem­ber 31-én újabb, a fen­ti­hez hason­ló bűn­cse­lek­ményt köve­tett el. Buda­pest V. kerü­le­té­ben meg­szó­lí­tott egy sváj­ci állam­pol­gár­sá­gú sér­tet­tet, aki egy valu­ta­vál­tó auto­ma­tá­nál sze­re­tett volna eurót, illet­ve sváj­ci fran­kot magyar forint­ra váltani.
A ter­helt neki is ked­ve­ző pénz­vál­tást aján­lott, majd a sér­tett­nek olyan pénz­kö­te­get adott át, amely­ben a magyar forint mel­lett fehér­orosz rubelt helye­zett el. A ter­helt a pénz­vál­tás után elfu­tott a helyszínről.

A ter­helt a csa­lás­sal a sér­tett­nek mint­egy 70.000 forint kárt oko­zott, amely szin­tén nem térült meg.

A nyo­mo­zó ható­ság által lefoly­ta­tott nyo­mo­zás ered­mé­nye­ként a Buda­pes­ti V. és XIII. Kerü­le­ti Ügyész­ség a vissza­eső elkö­ve­tő­nek minő­sü­lő bol­gár fér­fit két rend­be­li csa­lás vét­sé­ge miatt gyor­sí­tott eljá­rás­ban bíró­ság elé állította.

A tár­gya­lá­son lefoly­ta­tott bizo­nyí­tá­si eljá­rás ered­mé­nye­ként a Pesti Köz­pon­ti Kerü­le­ti Bíró­ság vád­dal egye­ző­en álla­pí­tot­ta meg a vád­lott bűnös­sé­gét, és ezért őt 2 év bör­tön­bün­te­tés­re ítél­te. A bíró­ság a sza­bad­ság­vesz­tés vég­re­haj­tá­sát 4 év pró­ba­idő­re fel­füg­gesz­tet­te, egy­út­tal meg­ál­la­pí­tot­ta, hogy a ter­helt a pró­ba­idő alatt párt­fo­gó fel­ügye­let alatt áll.

Az íté­let jogerős.