Ugrás a tartalomra
Főoldal » Hírek » Rossz szomszédi viszony - videóval - a Heves Vármegyei Főügyészség sajtóközleménye

A Hat­va­ni Járá­si Ügyész­ség vádat emelt két fér­fi­val szem­ben, akik a nyílt után estek egy­más­nak tavaly Halloweenkor. 

A vád sze­rint a szom­szé­dok között isme­ret­len okból vita ala­kult ki. A vád­lot­tak tavaly októ­ber­ben, az esti órák­ban a rózsa­szent­már­to­ni ingat­la­nuk­ról kia­bál­tak egy­más­nak, majd egyi­kük az utcá­ra ment és „Gyere ki!” fel­ki­ál­tás­sal vere­ked­ni hívta haragosát.

Kis­vár­tat­va a felek között ököl­harc ala­kult ki, mely során a vád­lot­tak több­ször a föld­re rán­tot­ták egy­mást, majd onnan fel­áll­va foly­tat­ták a másik bán­tal­ma­zá­sát. A fér­je­ket házas­tár­sa­ik mind­hi­á­ba kér­lel­ték cse­lek­mé­nyük abba­ha­gyá­sá­ra. A vere­ke­dés­nek az úttes­ten érke­ző jármű vetett véget, így mind­két vád­lott haza­tért otthonába.

A tör­tén­tek során mind­két férfi kisebb sérü­lé­se­ket szenvedett.

A könnyű testi sér­tés vét­sé­ge miatt mind­két vád­lott kérte a másik meg­bün­te­té­sét. A vád tár­gya így garáz­da­ság vét­sé­ge és könnyű testi sér­tés vétsége.

A Hat­va­ni Járá­si Ügyész­ség a vád­ira­tá­ban hal­ma­za­ti bün­te­tés­ként pénz­bün­te­tés kisza­bá­sá­ra tett indít­ványt a vere­ke­dő szom­szé­dok­kal szemben. 

A fel­vé­telt a biz­ton­sá­gi kame­ra rögzítette.