A Szegedi Fellebbviteli Főügyészség, mint másodfokon eljáró ügyészség, hosszabb tartamú szabadságvesztés büntetés kiszabását indítványozta annak a nagykőrösi férfinek az ügyében, aki 2017 decemberében több rablási cselekményt is elkövetett. Egyik esetben társával közösen a sértetteket több órán át fogvatartotta, fenyegette illetve bántalmazta, majd az egyikük elengedését pénzkövetelése teljesítéséhez kötötte.
A Kecskeméti Törvényszék az elsőfokú ítéletében a vádlottat emberrablás bűntette és más bűncselekmények miatt 10 év szabadságvesztésre és 8 év közügyektől eltiltásra, míg társát rablás bűntette és más bűncselekmények miatt 5 év szabadságvesztésre és 5 év közügyektől eltiltásra ítélte.
A nem jogerős elsőfokú ítélet szerint a vádlott 2017. decemberében egy nagykőrösi benzinkút parkolójában a tehergépkocsijában tartózkodó férfitól erőszakkal és fenyegetéssel elvett 10.000, forintot, valamint egy mobiltelefont. Két héttel később Kecskeméten a vádlott társával közösen erőszakkal elvette egy férfi autóját, majd a sértettet és unokatestvérét bekényszerítette a másik vádlott házába, ahol órákon át fogvatartották őket. Ezután a terheltek magukkal vitték a sértetteket, és a vádlott az egyik sértettől az elengedéséért cserébe 10.000, forintot követelt. Mindkét sértettnek sikerült elmenekülnie és értesítették a rendőrséget. Még ugyanezen a napon a vádlott az M5-ös autópálya parkolójában fenyegetéssel arra akart kényszeríteni egy nőt, hogy adja át neki a gépkocsija kulcsát, majd miután a sértett ennek nem tett eleget, őt és az élettársát is megfenyegette. Ekkor a sértett telefonon értesítette a rendőrséget, amit a vádlott észlelt és távozott. A vádlottat a rendőrök a helyszín közelében elfogták. A terheltek csak részben ismerték el a bűncselekmények elkövetését.
A Bács-Kiskun Megyei Főügyészség mindkét terhelt esetében a szabadságvesztés és a közügyektől eltiltás súlyosítása érdekében fellebbezett, amit a másodfokú ügyészség fenntartott. Az elsőfokú ítélet ellen a vádlottak és védőik is fellebbeztek.
A fellebbviteli főügyészség álláspontja szerint az elsőfokú bíróság ítélete megalapozott, a terheltek bűnösségének megállapítása törvényes azonban a kiszabott büntetés és mellékbüntetés aránytalanul enyhe. A büntetett előéletű, több, kiemelkedő tárgyi súlyú, személy, illetve vagyon elleni erőszakos bűncselekményt megvalósító vádlottakkal szemben a kiszabott szabadságvesztés és közügyektől eltiltás lényeges súlyosítása indokolt. Az ügyben másodfokon a Szegedi Ítélőtábla jár el.