Ugrás a tartalomra
Főoldal » Hírek » Súlyosabb büntetés kiszabását indítványozza az ügyészség az emberrablóval szemben- a Szegedi Fellebbviteli Főügyészség sajtóközleménye

A Sze­ge­di Fel­lebb­vi­te­li Főügyész­ség, mint másod­fo­kon eljá­ró ügyész­ség, hosszabb tar­ta­mú sza­bad­ság­vesz­tés bün­te­tés kisza­bá­sát indít­vá­nyoz­ta annak a nagy­kő­rö­si fér­fi­nek az ügyé­ben, aki 2017 decem­be­ré­ben több rab­lá­si cse­lek­ményt is elkö­ve­tett. Egyik eset­ben tár­sá­val közö­sen a sér­tet­te­ket több órán át fog­va­tar­tot­ta, fenye­get­te illet­ve bán­tal­maz­ta, majd az egyi­kük elen­ge­dé­sét pénz­kö­ve­te­lé­se tel­je­sí­té­sé­hez kötötte. 

A Kecs­ke­mé­ti Tör­vény­szék az első­fo­kú íté­le­té­ben a vád­lot­tat ember­rab­lás bűn­tet­te és más bűn­cse­lek­mé­nyek miatt 10 év sza­bad­ság­vesz­tés­re és 8 év köz­ügyek­től eltil­tás­ra, míg tár­sát rab­lás bűn­tet­te és más bűn­cse­lek­mé­nyek  miatt 5 év sza­bad­ság­vesz­tés­re és 5 év köz­ügyek­től eltil­tás­ra ítélte.

A nem jog­erős első­fo­kú íté­let sze­rint a vád­lott 2017. decem­be­ré­ben egy nagy­kő­rö­si ben­zin­kút par­ko­ló­já­ban a teher­gép­ko­csi­já­ban tar­tóz­ko­dó fér­fi­tól erő­szak­kal és fenye­ge­tés­sel elvett 10.000, forin­tot, vala­mint egy mobil­te­le­font. Két hét­tel később Kecs­ke­mé­ten a vád­lott tár­sá­val közö­sen erő­szak­kal elvet­te egy férfi autó­ját, majd a sér­tet­tet és uno­ka­test­vé­rét bekény­sze­rí­tet­te a másik vád­lott házá­ba, ahol órá­kon át fog­va­tar­tot­ták őket. Ezután a ter­hel­tek maguk­kal vit­ték a sér­tet­te­ket, és a vád­lott az egyik sér­tet­től az elen­ge­dé­sé­ért cse­ré­be 10.000, forin­tot köve­telt. Mind­két sér­tett­nek sike­rült elme­ne­kül­nie és érte­sí­tet­ték a rend­őr­sé­get. Még ugyan­ezen a napon a vád­lott az M5-ös autó­pá­lya par­ko­ló­já­ban fenye­ge­tés­sel arra akart kény­sze­rí­te­ni egy nőt, hogy adja át neki a gép­ko­csi­ja kul­csát, majd miu­tán a sér­tett ennek nem tett ele­get, őt és az élet­tár­sát is meg­fe­nye­get­te. Ekkor a sér­tett tele­fo­non érte­sí­tet­te a rend­őr­sé­get, amit a vád­lott ész­lelt és távo­zott. A vád­lot­tat a rend­őrök a hely­szín köze­lé­ben elfog­ták. A ter­hel­tek csak rész­ben ismer­ték el a bűn­cse­lek­mé­nyek elkövetését.

A Bács-Kiskun Megyei Főügyész­ség mind­két ter­helt ese­té­ben a sza­bad­ság­vesz­tés és a köz­ügyek­től eltil­tás súlyo­sí­tá­sa érde­ké­ben fel­leb­be­zett, amit a másod­fo­kú ügyész­ség fenn­tar­tott. Az első­fo­kú íté­let ellen a vád­lot­tak és védő­ik is fellebbeztek.

A fel­lebb­vi­te­li főügyész­ség állás­pont­ja sze­rint az első­fo­kú bíró­ság íté­le­te meg­ala­po­zott, a ter­hel­tek bűnös­sé­gé­nek meg­ál­la­pí­tá­sa tör­vé­nyes azon­ban a kisza­bott bün­te­tés és mel­lék­bün­te­tés arány­ta­la­nul enyhe. A bün­te­tett elő­éle­tű, több, kiemel­ke­dő tár­gyi súlyú, sze­mély, illet­ve vagyon elle­ni erő­sza­kos bűn­cse­lek­ményt meg­va­ló­sí­tó vád­lot­tak­kal szem­ben a kisza­bott sza­bad­ság­vesz­tés és köz­ügyek­től eltil­tás lénye­ges súlyo­sí­tá­sa indo­kolt. Az ügy­ben másod­fo­kon a Sze­ge­di Íté­lő­táb­la jár el.