Ugrás a tartalomra
Főoldal » Hírek » Súlyosítás az emberöléssel vádaskodó férfi ügyében - a Veszprém Megyei Főügyészség sajtóközleménye

Ered­mé­nyes ügyé­szi fel­leb­be­zés foly­tán elzá­rás helyett sza­bad­ság­vesz­tést sza­bott ki a Veszp­ré­mi Tör­vény­szék azzal a pápai fér­fi­val szem­ben, aki valót­la­nul ember­ölés­sel vádol­ta volt élet­tár­sát, s hogy állí­tá­sát iga­zol­ja, még hamis bizo­nyí­té­kot is csatolt.

A férfi 2019 szep­tem­be­ré­ben a Pápai Rend­őr­ka­pi­tány­sá­gon tett fel­je­len­tést azzal, hogy a nő folya­ma­to­san gyógy­sze­rez­te, alko­hol­lal mér­gez­te a volt fér­jét, és őt is pró­bál­ta meg­mér­gez­ni. Más­nap kiegé­szí­tet­te a fel­je­len­tést, s a rend­őrök­nek elmond­ta, hogy az asszony egy évvel koráb­ban a kór­ház­ban fekvő házas­tár­sá­nak az éte­lé­be tette a mér­get. Állí­tá­sát alá­tá­masz­tan­dó olyan elekt­ro­ni­kus üze­ne­tet csa­tolt, amely­ben a nő a bűn­cse­lek­mény elkö­ve­té­se miat­ti aggo­dal­má­ról, az elkö­ve­tés körül­mé­nye­i­ről ír egy ismerősének.

A vád­lott fel­je­len­té­se nyo­mán a Veszp­rém Megyei Rendőr-főkapitányság nyo­mo­zást ren­delt el, ám a beszer­zett ada­tok alap­ján rövi­de­sen nyil­ván­va­ló­vá vált, hogy a férfi halá­lát nem mér­ge­zés okoz­ta, a vád­lott által elmon­dot­tak pedig nem tör­tén­het­tek meg. A hami­san meg­vá­dolt nő gya­nú­sí­tot­ti kihall­ga­tá­sá­ra nem került sor, és a nyo­mo­zó ható­ság az ember­ölés miatt indult eljá­rá­sát bűn­cse­lek­mény hiá­nyá­ban megszüntette.

Az első fokon eljárt Pápai Járás­bí­ró­ság a vád­lot­tat hamis vád bűn­tet­té­ben mond­ta ki bűnös­nek, és mint több­szö­rös vissza­esőt 90 nap elzá­rás­ra ítélte.

Az ügyész fel­leb­be­zé­sé­ben a fér­fi­val szem­ben elzá­rás helyett bör­tön­bün­te­tés kisza­bá­sát, vala­mint a köz­ügyek gya­kor­lá­sá­tól tör­té­nő eltil­tá­sát indít­vá­nyoz­ta. A fel­leb­be­zést a Veszp­rém Megyei Főügyész­ség fenn­tar­tot­ta, figye­lem­mel arra, hogy a több­szö­rös vissza­eső­nek minő­sü­lő elkö­ve­tő a rend­kí­vül súlyos vád hamis­sá­gát ugyan fel­tár­ta, de ezt nem a lel­ki­is­me­re­te paran­csá­ra, hanem az elé tárt bizo­nyí­té­kok kény­sze­rí­tő ereje miatt tette.

A másod­fo­kú bíró­ság a bün­te­tés súlyo­sí­tá­sá­ra irá­nyu­ló fel­leb­be­zést ala­pos­nak tart­va az elkö­ve­tőt jog­erős íté­le­té­ben 10 hónap bör­tön­bün­te­tés­re ítél­te és 1 évre eltil­tot­ta a köz­ügyek gyakorlásától.