Ugrás a tartalomra
Főoldal » Hírek » Tudatmódosítót fogyasztott miközben négy gyermekére vigyázott – a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Főügyészség sajtóközleménye

Tudatmódosítót fogyasztott miközben négy gyermekére vigyázott - a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Főügyészség sajtóközleménye

2025. július 15., 8:55

A Győri Járá­si Ügyész­ség vádat emelt egy fér­fi­val szem­ben, aki úgy vigyá­zott gyer­me­ke­i­re a ját­szó­té­ren, hogy köz­ben tudat­mó­do­sí­tó anya­got tar­tal­ma­zó ciga­ret­tát szívott.

A vád­ira­ti tény­ál­lás sze­rint a 39 éves férfi 2024 augusz­tu­sá­ban a nyári kap­cso­lat­tar­tás kere­té­ben vigyá­zott négy gyer­me­ké­re, akik közül a leg­idő­sebb 10 éves a leg­fi­a­ta­labb alig 1 éves volt. A férfi a gyer­me­kek­kel egy győri ját­szó­tér­re ment ki, ahol tudat­mó­do­sí­tó anya­got tar­tal­ma­zó ciga­ret­tát szí­vott, ami­től bódult álla­pot­ba került, miköz­ben a gye­re­kek a ját­szó­té­ren játszottak.

A szer­től a ter­helt moz­gá­sa bizony­ta­lan­ná vált, tuda­ta zavart lett, el is esett, ami­től a leg­ki­sebb gyer­mek baba­ko­csi­ja is fel­bo­rult, és a gye­rek a föld­re esett. Az apa fel­kap­ta a síró gyer­me­ket, hogy meg­nyug­tas­sa, de olyan álla­pot­ban volt, hogy alig bírt meg­áll­ni a lábán, a kis­gye­rek is majd­nem kiesett a kezé­ből. Mivel köz­ben a többi gyer­me­ké­re nem figyelt oda, egyi­kő­jük elsza­ladt a ját­szó­tér­ről, őt az intéz­ke­dő rend­őrök a közel­ben talál­ták meg. Az ese­mé­nyek­től a gye­re­kek meg­ijed­tek, sírni kezdtek.

A fér­fit az ügyész­ség négy rend­be­li kis­ko­rú veszé­lyez­te­té­se bűn­cse­lek­ménnyel vádol­ta meg, vele szem­ben a hal­ma­za­ti sza­bá­lyok­ra figye­lem­mel hét év hat hónap sza­bad­ság­vesz­tés bün­te­tés is kiszab­ha­tó. Az ügyész­ség indít­vá­nyoz­ta továb­bá, hogy a bíró­ság a vád­lot­tat tilt­sa el min­den olyan fog­lal­ko­zás­tól, ahol kis­ko­rú­ak­kal kerül­het­ne kapcsolatba.

Az ügy­ben az érde­mi dön­tést vár­ha­tó­an a Győri Járás­bí­ró­ság fogja meghozni.