Eredményre vezetett az ügyészség fellebbezése, amelynek alapján a Tatabányai Törvényszék végrehajtandó szabadságvesztésre ítélt két férfit, akik lőfegyvert, a hozzátartozó tárral és éles lőszereket hoztak be Magyarországra.
A vádlottak 2015. augusztus hónapban Szlovákia területéről Magyarországra szállítottak 1 maroklőfegyvert 11 lőszert tartalmazó tárral, 1 géppisztolyt 7 lőszert tartalmazó tárral, 1 hangtompítót és összesen 90 darab 7,65-ös kaliberjelű cseh gyártmányú lőszert az elsőrendű vádlott által használt, szlovák forgalmi rendszámú személygépkocsiban. Az autót 2015. szeptember 05. napján délelőtt Oroszlány lakott területén az elsőrendű vádlott fia vezette, akinek nem volt tudomása a járműben lévő fegyverekről és lőszerekről, amikor őt a rendőrjárőrök intézkedés alá vonták.
Az elsőfokú bíróság a vádlottakat bűnösnek mondta ki a társtettesként elkövetett lőfegyverrel vagy lőszerrel visszaélés bűntettben, továbbá az elsőrendű vádlottat bűnösnek mondta ki kábítószer birtoklás vétségében is.
Az elsőfokú bíróság az elsőrendű vádlottat 2 év, végrehajtásában 5 évre felfüggesztett börtönbüntetésre, a másodrendű vádlottat 1 év, végrehajtásában 3 évre felfüggesztett börtönbüntetésre ítélte.
Az ítélettel szemben a Tatabányai Járási Ügyészség fellebbezést jelentett be mindkét vádlott vonatkozásában végrehajtandó szabadságvesztés kiszabása érdekében. A Komárom-Esztergom Megyei Főügyészség a vádlottak terhére bejelentett fellebbezést fenntartotta, egyidejűleg a vádlottakkal szemben közügyektől eltiltás mellékbüntetés kiszabását is indítványozta.
A Tatabányai Törvényszék az ügyészi fellebbezésről megállapította, hogy az megalapozott, ezért az elsőrendű vádlottal szemben a szabadságvesztést 3 év 2 hónap fegyházbüntetésre, a másodrendű vádlottal szemben 2 év 2 hó börtönbüntetésre súlyosbította. A végrehajtandó szabadságvesztések mellett a bíróság elsőrendű vádlottat 4 évre, a másodrendű vádlottat 3 évre eltiltotta a közügyek gyakorlásától.