A Fővárosi Főügyészség társtettesként elkövetett életveszélyt okozó testi sértés miatt emelt vádat egy testvérpárral szemben.
A vádirat szerint a két - 37 és 34 éves - férfi 2025. január 17-én az esti órákban szórakozni indultak a budapesti éjszakába, amikor a Keleti pályaudvar aluljárójában észrevették a későbbi sértettet, akivel az idősebbik testvér még hetekkel korábban, szilveszterkor összeszólalkozott.
Ekkor az idősebbik fivér felindultan a sértetthez rohant és a nála lévő mintegy 1 méter hosszúságú fabottal őt közepes erővel halántékon és tarkón ütötte, majd tovább bántalmazta. A támadásba a fiatalabbik testvér is becsatlakozott és a sértettet ő maga is többször megrúgta.
A bántalmazott férfi közelben tartózkodó élettársa megpróbálta a feleket szétválasztani, azonban a férfiak újra dulakodni kezdtek, melynek során a sértett a feljáró korlátjába is beütötte a fejét. Végül a támadók a vérző, életveszélyes fejsérüléseket elszenvedő sértettet magára hagyva sietve elhagyták az aluljárót.
A főügyészség a jelenleg is letartóztatásban lévő, büntettet előéletű testvérpárral szemben végrehajtandó fegyház-, illetve börtönbüntetés kiszabását indítványozza a vádiratban.
Az idősebbik fivér a vádbeli cselekményét nem sokkal a korábban rá rablás miatt kiszabott fegyházbüntetésből szabadulása után, erőszakos többszörös visszaesőként követte el, így vele szemben a törvény szerint kiszabható büntetés felső határa 16 év szabadságvesztés.
Az ügyhöz kapcsolódó felvételen az látható, amint az idősebbik vádlott az aluljáróban a sértett felé indul az elkövetéshez használt fadarabbal a kezében, majd ezt követően az látható, amint ugyanott a fiatalabb testvért és a sértettet az élettárs megpróbálja szétválasztani.
A videó itt tekinthető meg:
A mellékelt fotók a rendőrségi szemle során az aluljáróról és az elkövetés eszközéről készültek.

