Ugrás a tartalomra
Főoldal » Archív » Vádat emelt az ügyészség egy férfival szemben, aki az ötödik emeletről dobott ki egy kutyát

Vádat emelt az ügyészség egy férfival szemben, aki az ötödik emeletről dobott ki egy kutyát

2017. április 5., 10:23

A 62 éves férfi egy hónap­pal ezelőtt egy újpes­ti lakás ötö­dik eme­le­té­ről dobta ki a kis­tes­tű kutyát. A zuha­nás követ­kez­té­ben elszen­ve­dett sérü­lé­sek miatt az állat nem sok­kal később elpusztult.

A vád­irat sze­rint 2017. már­ci­us 4-én a vád­lott fia és menye a vád­lott IV. kerü­le­ti laká­sá­ba vitte a néhány hét­tel koráb­ban, az M1-es autó­pá­lyá­nál talált fox­ter­ri­er keve­rék kutyát és ott­hagy­ták megőrzésre.

A férfi dél­előtt 11 óra körül ittas álla­pot­ban kiment az ötö­dik eme­le­ti lakás erké­lyé­re, és onnan a kutyát az erkély kor­lát­ján átemel­ve kidob­ta. A vád­lott cse­lek­mé­nyét járó­ke­lők ész­lel­ték, majd a tár­sas­ház elő­kert­jé­be zuhant kis­ál­la­tot állat­kór­ház­ba szál­lí­tot­ták. A kutya az esés követ­kez­té­ben olyan súlyos sérü­lé­se­ket szen­ve­dett, hogy az élet­men­tő műtét elle­né­re más­nap reg­gel elpusztult.

A Buda­pes­ti IV. és XV. Kerü­le­ti Ügyész­ség a fér­fi­val szem­ben állat­kín­zás vét­sé­ge miatt vád­ira­tot nyúj­tott be az ille­té­kes bíróságra.