A Szegedi Járási és Nyomozó Ügyészség vádat emelt azzal a csengelei lakhelyű nővel szemben, aki hitelszerződések közvetítésével összefüggésben okozott kárt Kisteleken és környékén lakó sértetteknek.
A vádirat szerint a vádlott egy hitelnyújtással is foglalkozó gazdasági társaságnál dolgozott üzletkötőként, ahol feladatát képezte pénzügyi közvetítői tevékenység, melynek keretében Kisteleken és környékén kellett ügyfeleket felkutatnia, hitelszerződéseket kötnie, illetőleg a kihelyezett hiteleket az adósoktól részletekben begyűjtenie. A vádlott a vádirat szerint 2010. év nyarán anyagi válságba került, amelyet úgy kívánt megoldani, hogy a rábízott készpénzt saját, valamint családja szükségleteire fordította, illetőleg különböző személyeket bírt rá arra, hogy fiktív kölcsönszerződéseket írjanak alá, amelyekkel az őt foglalkoztató cégtől pénzösszegeket igényeltek. Ennek során a vádlott 2010. év nyara és 2012. év nyara között kihasználva a vele már korábban személyes, illetőleg üzleti kapcsolatban álló személyek jóhiszeműségét, hat személyt vett rá arra, hogy az őt foglalkoztató céggel kölcsönszerződést kössenek. A vádlott ezen személyeket is tévedésbe ejtette fizetési szándéka tekintetében és a valótlan szerződések megkötésére minden alkalommal úgy vette rá őket, hogy az érzelmeikre hatott és személyes vagyoni helyzetének kilátástalanságára hivatkozással sikerült elérnie a célját. Az ilyen formában valótlan tartalmú kölcsönszerződéseket az őt foglalkoztató gazdasági társaság felé benyújtotta. A sorozatos szerződéskötésekre azért volt szüksége a vádlottnak, mivel a felvett kölcsönösszegek maradéktalan törlesztésére lehetősége sem volt, az egyik felvett kölcsönösszegből törlesztette a másik felvett kölcsön részletét. Előfordult, hogy egy személyt többször is rávett hasonló szerződések aláírására azzal, hogy azt közölte vele, hogy a korábbi szerződés maradéktalanul visszafizetésre került.
A vádlott a fenti módszerrel mindösszesen 16 szerződést kötött az őt foglalkoztató gazdasági társasággal mintegy másfél millió forint értékben.
Mindezeken túlmenően a vádlott munkáltatója 2012. év nyarán készpénzellenőrzést tartott a vádlottnál, amikor is a vádlott a kezelésére bízott 470.000.-Ft készpénzzel nem tudott elszámolni, azt saját szükségleteire költötte.
A járási és nyomozó ügyészség a vádlottat üzletszerűen elkövetett sikkasztás bűntettével, valamint okirat-hamisítás vétségével vádolja.
A vádlott bűnösségének kérdésében a Szegedi Járásbíróság fog dönteni.
S z e g e d, 2016. október 4.
Dr. Kopasz Zsolt
főügyész