Ugrás a tartalomra
Főoldal » Archív » Valótlanságot állít az OLAF ügyek vizsgálatával kapcsolatban a Demokratikus Koalíció európai parlamenti képviselője - a Legfőbb Ügyészség sajtóközleménye

Nie­der­mül­ler Péter a Demok­ra­ti­kus Koa­lí­ció euró­pai par­la­men­ti kép­vi­se­lő­je - Mol­nár Csaba DK EP kép­vi­se­lő e heti nyi­lat­ko­za­tá­hoz hason­ló­an - valót­lan­sá­got állít azt nyi­lat­koz­va, hogy: ".…sok eset­ben az OLAF-megállapítások után nem indul nem­ze­ti hatás­kör­ben vizs­gá­lat, Magyar­or­szá­gon 51 eset­ből egy­ben indí­tott vizs­gá­la­tot a leg­főbb ügyész."

Ahogy azt a Leg­főbb Ügyész­ség Mol­nár Csaba valót­lan tar­tal­mú nyi­lat­ko­za­ta után kiadott janu­ár 25-ei saj­tó­köz­le­mé­nyé­ben is leszö­gez­te, a való­ság ezzel szem­ben az, hogy vala­mennyi olyan eset­ben, ami­kor az OLAF igaz­ság­ügyi aján­lás­sal for­dult a Leg­főbb Ügyész­ség­hez, az ügyész­ség elren­del­te a nyo­mo­zást, illet­ve amennyi­ben már folya­mat­ban volt a nyo­mo­zás, az OLAF aján­lá­sát a nyo­mo­zás ira­ta­i­hoz csa­tol­ták és abban értékelték.

Az OLAF 2012-2016. között össze­sen 28 igaz­ság­ügyi aján­lást tett a Leg­főbb Ügyész­ség felé, amely – a saját köz­igaz­ga­tá­si vizs­gá­la­tuk alap­ján – bűn­cse­lek­mény gya­nú­já­ra utalt. Vala­mennyi igaz­ság­ügyi aján­lást nyo­mo­zás kere­té­ben vizs­gál­ták, illet­ve vizs­gál­ják a magyar hatóságok.

Nie­der­mül­ler Péter tájé­koz­ta­tá­sa annál is fur­csább, mivel a Leg­főbb Ügyész­ség a köz­le­mé­nye­i­ben a valós tények­re már több eset­ben - leg­utóbb három napja - fel­hív­ta a figyelmet.

Leg­főbb Ügyészség

Kom­mu­ni­ká­ci­ós és Sajtóosztály