Főoldal » Archív » Dr. Polt Péter legfőbb ügyész a hivatalában fogadja az Európai Parlament Költségvetési Ellenőrző Bizottságának (CONT) delegációját

Jávor Bene­dek euró­pai par­la­men­ti kép­vi­se­lő a 2017. szep­tem­ber 12-én a közös­sé­gi médi­á­ban az Euró­pai Par­la­ment Költ­ség­ve­té­si Ellen­őr­ző Bizott­sá­gá­nak (CONT) láto­ga­tá­sa kap­csán köz­zé­tett bejegy­zé­sé­ben – ame­lyet több hazai médi­um is átvett – valót­lan állí­tást fogal­ma­zott meg Dr. Polt Péter leg­főbb ügyésszel kapcsolatban.

Jávor Bene­dek állí­tá­sa sze­rint a láto­ga­tás kap­csán – amely külön­bö­ző EU támo­ga­tá­sok fel­hasz­ná­lá­sá­val kap­cso­la­tos kér­dé­se­ket érin­te­ne – „Majd­nem két hónap­ja elmen­tek a meg­ke­re­sé­sek a kor­mány­za­ti és hiva­ta­li sze­rep­lők­höz, akik­kel talál­koz­ni sze­ret­nénk. Hat nap múlva érke­zik a dele­gá­ció Buda­pest­re. Ehhez képest sem a magyar kor­mány kép­vi­se­lői (állam­tit­ká­ri szin­ten), sem Polt Péter Leg­főbb Ügyész, sem egy sor más álla­mi sze­rep­lő…. a mai napig nem vol­tak képe­sek egy emailt vissza­kül­de­ni, ami­ben rea­gál­nak a meg­ke­re­sés­re. Nem tud­juk, fogunk-e tudni talál­koz­ni velük, mert két hónap alatt egy emailt nem vol­tak képe­sek kiszo­rí­ta­ni magukból.”

 Jávor Bene­dek állí­tá­sa a leg­főbb ügyész és a Leg­főbb Ügyész­ség tekin­te­té­ben tel­je­sen alap­ta­lan és téves.

Az EU Par­la­ment Költ­ség­ve­té­si Ellen­őr­ző Bizott­sá­ga által kül­dött tájé­koz­ta­tás 2017. szep­tem­ber 8-án, pén­te­ken 18 óra­kor érke­zett a Leg­főbb Ügyész­ség­re, amely­ben a láto­ga­tás lehet­sé­ges idő­pont­ja­i­nak elő­ké­szí­té­sé­ről volt szó. Ezt köve­tő­en a Leg­főbb Ügyész­ség fel­vet­te a kap­cso­la­tot a Bizott­ság titkárságával.

Az egyez­te­té­sek nyo­mán Dr. Polt Péter leg­főbb ügyész szep­tem­ber 18-án a hiva­ta­lá­ban fogad­ja EU Par­la­ment Költ­ség­ve­té­si Ellen­őr­ző Bizott­ság dele­gá­ci­ó­ját. A meg­be­szé­lés egye­bek mel­lett az EU támo­ga­tá­sok­kal kap­cso­la­tos ügyé­szi tevé­keny­sé­get fogja érinteni.

A Leg­főbb Ügyész­ség elkö­te­le­zett az EU támo­ga­tá­sok­kal össze­füg­gő­en érke­zett aján­lá­sok és jel­zé­sek kivizs­gá­lá­sa érdekében.

A Leg­főbb Ügyész­ség ennek kap­csán kivá­ló mun­ka­kap­cso­lat­ban van az OLAF-fal, ame­lyet maga Gio­van­ni Kes­ler az OLAF főigaz­ga­tó­ja is meg­erő­sí­tett a Dr. Polt Péter leg­főbb ügyésszel 2017. feb­ru­ár 07-én tör­tént talál­ko­zó­ján, vala­mint az azt köve­tő­en neki írt 2017. feb­ru­ár 17-ei levelében.

Amint azt az ügyész­ség a köz­le­mé­nye­i­ben és a nyi­lat­ko­za­ta­i­ban követ­ke­ze­te­sen eddig is hang­sú­lyoz­ta, vala­mennyi olyan eset­ben, ami­kor az OLAF igaz­ság­ügyi aján­lás­sal vagy jel­zés­sel for­dult a Leg­főbb Ügyész­ség­hez, az ügyész­ség elren­del­te a nyo­mo­zást, illet­ve amennyi­ben már folya­mat­ban volt a nyo­mo­zás, az OLAF aján­lá­sát a nyo­mo­zás ira­ta­i­hoz csa­tol­ták és abban értékelték.

Az OLAF eddi­gi 33 aján­lá­sa és 4 jel­zé­se nyo­mán indult nyo­mo­zá­sok ered­mé­nye­ként, a mai napig össze­sen 7 ügy­ben emelt vádat az ügyész­ség. Ezen túl­me­nő­en az OLAF egy 2011-es záró­je­len­té­se nyo­mán lefoly­ta­tott nyo­mo­zás ered­mé­nye­ként ugyan­csak vádat emelt az ügyészség.

Ezen eddi­gi össze­sen 8 vád­eme­lés nyo­mán eddig 2 marasz­ta­ló íté­le­tet hozott a bíró­ság. Továb­bi 6 ügy­ben még nem szü­le­tett bírói döntés.