Főoldal » Archív » Pénzmosás szexuális kizsákmányolásból származó jövedelemre - elítélték őket

A Deb­re­ce­ni Tör­vény­szék a vád­lot­ta­kat foly­ta­tó­la­go­san, üzlet­sze­rű­en elkö­ve­tett pénz­mo­sás bűn­tet­te miatt két - két év bör­tön­bün­te­tés­re ítél­te, amely­nek vég­re­haj­tá­sát négy év pró­ba­idő­re fel­füg­gesz­tet­te. Ter­hük­re össze­sen közel 11 mil­lió forint ere­jé­ig vagyon­el­kob­zást is elrendelt.

Az első­fo­kú íté­let tény­ál­lá­sa sze­rint a vád­lot­tak hoz­zá­tar­to­zó­ja 2009-től 2011. végé­ig, Hol­lan­di­á­ban pros­ti­tú­ci­ós tevé­keny­ség szer­ve­zé­sé­vel fog­lal­ko­zott. Az ember­ke­res­ke­de­lem, sze­xu­á­lis kizsák­má­nyo­lás, kitar­tott­ság és más, a pros­ti­tú­ci­ós tevé­keny­ség­gel össze­füg­gés­ben elkö­ve­tett bűn­cse­lek­mé­nyek útján több mil­lió forint vagyon­ra tett szert, amely­nek egy részét a házas­tár­sá­nak, más részét pedig test­vé­ré­nek jut­tat­ta haza Magyar­or­szág­ra. E sze­méllyel szem­ben a Hágai Kör­ze­ti Ügyész­ség vád­ira­ta alap­ján pros­ti­tú­ci­ós tevé­keny­ség­gel össze­füg­gés­ben elkö­ve­tett külön­bö­ző bűn­cse­lek­mé­nyek miatt bün­te­tő­el­já­rás indult. A vád­lot­tak tisz­tá­ban vol­tak a pénz bűnös ere­de­té­vel, ame­lyen rend­sze­res hasz­not szereztek.

A tör­vény­szék íté­le­te ellen beje­len­tett védel­mi fel­leb­be­zé­sek fel­men­tés­re, ille­tő­leg eny­hí­tés­re irá­nyul­nak. Az első fokon eljá­ró ügyész­ség az íté­le­tet mind­két vád­lott tekin­te­té­ben tudo­má­sul vette.

A pénz­mo­sás bűn­cse­lek­mé­nyé­nek Bün­te­tő Tör­vény­könyv­ben rög­zí­tett tény­ál­lá­sa fel­té­te­le­zi egy olyan koráb­bi, más által elkö­ve­tett bün­te­ten­dő cse­lek­mény léte­zé­sét, amely­ből a bűnös úton szer­zett pénz szár­ma­zik.  Az ítél­ke­zé­si gya­kor­lat sze­rint azon­ban az elkö­ve­tő bűnös­sé­ge a pénz­mo­sás bűn­cse­lek­mé­nyé­ben akkor is meg­ál­la­pít­ha­tó, ha a pénz tör­vény­sér­tő meg­szer­zé­se miatt még nem foly­tat­ták le a büntetőeljárást.

A fel­lebb­vi­te­li főügyész­ség állás­pont­ja sze­rint a vád­lot­tak bün­te­té­sé­nek eny­hí­té­sé­re sincs tör­vé­nyes indok, ezért az íté­let hely­ben­ha­gyá­sát indítványozta.

A védel­mi fel­leb­be­zé­sek tár­gyá­ban a Deb­re­ce­ni Íté­lő­táb­la dönt.