Ugrás a tartalomra
Főoldal » Archív » A fellebbviteli főügyészség indokoltnak tartotta a szexuális erőszak bűntette miatt nem jogerősen elítélt letartóztatásának fenntartását

Az első fokon eljá­ró Gyu­lai Tör­vény­szék két­rend­be­li sze­xu­á­lis erő­szak bűn­tet­te és kis­ko­rú veszé­lyez­te­té­sé­nek bűn­tet­te miatt tíz év sza­bad­ság­vesz­tés­re ítél­te a vádlottat.

Az első­fo­kú bíró­ság íté­le­te sze­rint a ter­helt a bűn­cse­lek­mé­nyek elkö­ve­té­se ide­jén a kis­ko­rú sér­tett neve­lő­ap­ja volt és a nevelt lányát nyolc éves korá­tól tizen­hét éves korá­ig sze­xu­á­li­san zaklatta.

Az első­fo­kú bíró­ság íté­le­té­vel szem­ben a vád­lott és a védő­je is fel­leb­be­zést jelen­tett be, ezért az nem jogerős.

Az első­fo­kú íté­let kihir­de­té­sét köve­tő­en a Gyu­lai Tör­vény­szék a nem jog­erő­sen kisza­bott sza­bad­ság­vesz­tés hosszabb tar­ta­má­ra és a vád­lott ren­de­zet­len sze­mé­lyi körül­mé­nye­i­re tekin­tet­tel, a vád­lott letar­tóz­ta­tá­sát fenn­tar­tot­ta, mert reá­li­san fenn­áll a szö­kés és elrej­tő­zés veszé­lye, továb­bá az, hogy a vád­lott a másod­fo­kú eljá­rás­ban elér­he­tet­len­né válna.

A Sze­ge­di Fel­lebb­vi­te­li Főügyész­ség az első­fo­kú vég­zés hely­ben­ha­gyá­sát indít­vá­nyoz­ta a másod­fo­kon eljá­ró Sze­ge­di Íté­lő­táb­la felé.