A Szegedi Fellebbviteli Főügyészség fenntartotta a Bács-Kiskun Megyei Főügyészség életfogytig tartó szabadságvesztés kiszabása érdekében bejelentett fellebbezését annak a 25 éves elkövetőnek az ügyében, akit a Kecskeméti Törvényszék nem jogerős ítéletében előre kitervelten, különös kegyetlenséggel, több ember sérelmére, védekezésre képtelen személy sérelmére elkövetett emberölés bűntettének kísérlete és közveszélyokozás bűntette miatt 14 év fegyház fokozatú szabadságvesztésre és 10 év közügyektől eltiltásra ítélt.
A férfi ellen azért indult büntetőeljárás, mert 2019 októberében két flakon körömlakklemosóval tüzet okozott a Tiszakécske központjában található 3000 négyzetméteres munkásszállóként funkcionáló és üzlethelyiségeket is tartalmazó ingatlanban azért, hogy az épület tulajdonosának az életét kioltsa.
A vádlott a sértettre azért haragudott meg, mert úgy érezte, hogy bele kíván szólni az életvitelébe, ezért eltervezte, hogy a viselkedése miatt megöli, melyet az általa is lakott épületben történő tűzokozással kívánt végrehajtani. Ennek érdekében az éjjeli órákban a folyóson elhelyezett porral oltó készülékeket elrejtette, majd két helyen – köztük a konyhában, ahol a PB gázpalack és a földgázmérő volt elhelyezve – szétlocsolta az égést könnyítő folyadékot és azt öngyújtóval meggyújtotta. A tűz az egyik helyiségben elharapódzott és átterjedt a tetőszerkezetre is. Az épület egyik lakója észlelve a tüzet, riasztotta a tűzoltókat. Amennyiben nem történik meg a tűz viszonylag korai észlelése és a hatékony tűzoltás, akkor az épületben alvó, legalább 11 személy az életét veszthette volna. A gyújtogatással összefüggésben személyi sérülés nem történt, az ingatlanban azonban ténylegesen több mint 9.000.000 forint kár keletkezett.
A vádlott beismerte cselekménye elkövetését.
Az elsőfokú ítélettel szemben ellenérdekű fellebbezések kerültek bejelentésre. Az ügyészség mellett a vádlott és védője is fellebbezéssel élt, utóbbiak a kiszabott büntetés enyhítése érdekében.
A Szegedi Fellebbviteli Főügyészség megítélése szerint az elsőfokú ítélet megalapozott, a vádlott bűnösségének megállapítására helyesen került sor és a vádlott cselekményének minősítése is törvényes. Ugyanakkor a büntetés kiszabása körében értékelt súlyosító körülmények nyomatéka fokozott az enyhítő körülményekhez képest. Az élet elleni bűncselekmény négy körülmény folytán is súlyosabban minősül és az sem hagyható figyelmen kívül, hogy a terhelt közveszélyokozás bűntettének kísérlete miatt folyamatban lévő büntetőeljárás hatálya alatt követte el cselekményét. Ezért miután a vádlott számára az emberi élet valós értéket nem képvisel, a céljai elérésének alárendeli mások életét, testi épségét, szem előtt tartva a cselekmény tényleges tárgyi súlyát, a vádlott eltorzult értékrendjét és a személyében rejlő társadalomra veszélyesség magasabb fokát, vele szemben életfogytig tartó szabadságvesztés kiszabása indokolt.
A fellebbviteli főügyészség másodfokú indítványában az Ítélőtábla felé jelezte azt is, hogy nem tartja indokoltnak a vádlott feltételes szabadság kedvezményéből történő kizárását és indítványozta, hogy annak legkorábbi időpontját a törvény által megengedett legrövidebb időtartamban határozza meg a bíróság, amely 25 év.
A bejelentett fellebbezések alapossága tárgyában a Szegedi Ítélőtábla hoz döntést.