A Ceglédi Járási Ügyészség üzletszerűen elkövetett csalás vétsége miatt emelt azzal a nővel szemben, aki üres webáruházában hirdetett termékei árát elkérte, de egyetlen vevőnek sem küldte el, 120 embert károsítva meg ezzel.
A bűnügy vádlottjának, egy fiatal budapesti nőnek 2014-ben nem volt munkája, keresete. Ezért elhatározta, hogy internetes webáruházat hoz létre, ahol márkás órákat, ékszereket, ruhát, gyógyászati segédeszközöket kínál. A webshopot nevesebb internetes áruházak oldalain is hirdette.
A hirdetésre jelentkező vevőkkel a termékek 3.000,- forinttól 50.000,- forintig terjedő árát és a szállítás díját külön erre a célra nyitott bankszámlára előre átutaltatta. A megrendelés visszaigazolásakor arra hivatkozott a vádlott, hogy az árut külföldről fogja beszerezni. Ekkor még az e-mail címét és a telefonszámát is megadta.
A nőnek azonban semmilyen forrása nem volt ahhoz, hogy a megrendelt árukat beszerezze, sőt az nem is állt szándékában. Webshopját kizárólag azért hozta létre, hogy ezzel a módszerrel pénzhez jusson és abból megéljen.
A megrendelt árukat váró és egyre türelmetlenebb vevőket elfoglaltságával, árengedménnyel, vigasz ajándékkal hitegette, majd egy idő után elérhetetlenné vált. A befizetett vételárból két sértettnek fizetett vissza 7.000,- illetve 20.000,- forintot.
A vádlott 2014 januárja és szeptembere között 120, az ország számos pontjáról jelentkező vevőtől közel egy millió forinthoz jutott hozzá jogtalanul.
A Ceglédi Járási Ügyészség üzletszerűen elkövetett csalás vétségével vádolja a nőt, akivel szemben végrehajtandó fogházbüntetés kiszabására tett indítványt.
Budapest, 2016. szeptember 29. napján
Dr. Szabó Ferenc
főügyész