A Tatabányai Járási Ügyészség tízrendbeli üzletszerűen elkövetett csalás bűntette miatt nyújtott be vádiratot azzal a férfival szemben, aki a büntetés-végrehajtási intézetben töltött szabadságvesztése alatt, a zárkából hívta fel telefonon a sértetteket.
A vád szerint a férfi 2018. március 1. és 2018. október 10. között büntetés-végrehajtási intézetben töltötte vagyon elleni bűncselekmények elkövetése miatt kiszabott büntetését. A vádlott eközben a hozzátartozókkal történő kapcsolattartásra szánt telefonba egy zárkatársa által ismeretlen módon megszerzett SIM kártyát helyezett be, majd véletlenszerű hívásokat indítva felvette a kapcsolatot a sértettekkel.
A vádlott a sértetteket azzal tévesztette meg, hogy magát egy távközlési cég munkatársának adta ki. Azt állította, hogy a sértettek különböző pénzösszegeket nyertek, de nyereményük átvétele előtt szükséges, hogy a sértettek egy meghatározott összeget utaljanak át a vádlott által megadott bankszámlaszámra. A vádlott azt mondta, hogy az átutalás után a sértettek ezen összeget a nyereménnyel kiegészítve vissza fogják kapni.
A vádlott a megtévesztő magatartásával egy sértettnek 375.000,-Ft., két sértettnek egyenként 225.000,- Ft., egy sértettnek 190.000,- Ft., három sértettnek egyenként 150.000,- Ft., két további sértettnek 90.000,- Ft., illetve 75.000,- Ft kárt okozott.
Az ügyészség a vádiratban indítványt tett arra, ha a vádlott az előkészítő ülésen a bűncselekmények elkövetését beismeri, és lemond a tárgyaláshoz való jogáról, úgy őt a bíróság három év fegyházbüntetésre, három év közügyektől eltiltásra, 150.000,-Ft összegű vagyonelkobzásra ítélje. Az ügyészség indítványozta azt is, hogy a bíróság állapítsa meg, hogy a többszörös visszaesőnek minősülő vádlott nem bocsátható feltételes szabadságra és kötelezze a vádlottat, hogy kilenc sértettnek fizessen kártérítést.