A Fővárosi Nyomozó Ügyészség álláspontja szerint az ügyvéd letartóztatásának további meghosszabbítása indokolt; a bíróság az ügyészség érveit osztva 2020. szeptember 28-áig meghosszabbította a kényszerintézkedést.
A megalapozott gyanú szerint egy 43 éves budapesti ügyvéd férfi 2014-ben megbízást kapott a feltaláló üzletember sértettől, hogy lássa el a kozmetikai termékeit forgalmazó cégét érintő ügyvédi feladatokat. Az ügyvéd felismerte, hogy megbízója bizalmatlan a hatóságokkal szemben, így elhatározta, hogy ügyfelét kihasználva, csalárd módon jut anyagi előnyhöz. Ennek keretében elhitette ügyfelével, hogy házkutatást fognak nála tartani, és elkért tőle több adathordozót, amelyek üzleti és személyes titkokat tartalmaztak. Miután nem következett be az egyébként csak az ügyvéd által kitalált házkutatás, az adathordozókat nem adta vissza, hanem megtévesztve ügyfelét, egy társával hamisan azt állította, hogy azokat a sértett védelme érdekében a Dunába dobták. Az ezt követő években az ügyvéd az üzletember költségén és csak részben a tudtával létrehozott több gazdasági társaságot, amelyeket azonban a saját bizalmi embereivel töltött fel, és a cégek közötti pénzmozgások felhasználásával több, mint százezer eurót tulajdonított el a sértettől. Amikor az ügyfél 2017-ben felmondta a megbízást, az ügyvéd – több társával együtt – megzsarolta a sértettet, és a rákövetkező évben több százmillió forintnyi vagyont, gyémántokat, készpénzt és ingatlant szerzett meg tőle élet elleni fenyegetéssel. Az ügyvéd társa volt egy 59 éves férfi is, aki először semleges közvetítőnek mutatkozott, és a fizetésre így akarta rávenni az üzletembert, később azonban közölte azt is, hogy ha nem működik együtt a sértett, akkor ,,indul a vendetta”. 100.000 euró erejéig egy 39 éves férfi is megzsarolta a sértettet, aki a cégcsoport informatikai fejlesztését végezte, és a cégcsoport működéséhez elengedhetetlen adatok visszatartásával fenyegetett.
A Fővárosi Nyomozó Ügyészség indítványt tett az ügyvéd gyanúsított letartóztatásának meghosszabbítása iránt, mivel a terhelt eljárásbeli jelenléte és a bizonyítás zavartalansága csak így biztosítható.
A nyomozási bíró – az indítvánnyal egyező indokokkal – 2020. szeptember 28-áig meghosszabbította a letartóztatást, és elutasította a védő által előterjesztett, a letartóztatás megszüntetésére irányuló indítványt.
A hosszabbításról rendelkező végzés végleges, az ellene előterjesztett gyanúsítotti és védői fellebbezést a Fővárosi Törvényszék mint másodfokú bíróság nem találta megalapozottnak.
Az ügyvéd társával, a korábban letartóztatásban volt informatikussal szemben a bíróság a kényszerintézkedést – másodfokú döntése alapján – nem hosszabbította meg.
Az ügyben a Fővárosi Főügyészség által korábban kiadott közlemény itt érhető el: