Az ügyészség indítványának megfelelően az ügy valamennyi gyanúsítottja kényszerintézkedés hatálya alatt áll, 22 személy letartóztatásban, 3 fő bűnügyi felügyeletben.
A bíróság a Debreceni Regionális Nyomozó Ügyészség indítványával egyetértve, mai végzésében 6 újabb gyanúsított letartóztatását rendelte el, míg egy civil személy bűnügyi felügyeletbe kerül. A döntés nem végleges, a letartóztatásba került terheltek és védőik fellebbezést jelentettek be a végzés ellen.
A soron kívül folytatott nyomozásban az ügyészség álláspontja szerint kiemelt bűnügyi érdek az, hogy a szervezetten bűncselekményeket elkövető gyanúsítottak ne tudjanak egymással kapcsolatba lépni, ezért mellőzhetetlen a letartóztatásuk elrendelése. Emellett megalapozottan feltehető az is, hogy szabadlábon hagyva, vagy enyhébb kényszerintézkedés esetén a büntetőeljárásban elérhetetlenné válnának, illetve további vagyonelkobzás alá eső dolgot rejtenének el.
A gyanúsítottak büntetlen előéletűek, ugyanakkor a hosszabb ideje, nagy számú rendőr által, a szolgálatot szervező bizalmi beosztású rendőröket is bevonva, rendszeres haszonszerzésre törekedve történő elkövetés miatt a rendőr elkövetők letartóztatása szolgálati, fegyelmi okból is indokolt.
A héten gyanúsítottként kihallgatott személyekkel a nyomozó ügyészség üzletszerűen és bűnszövetségben elkövetett hivatali vesztegetés elfogadása bűntettének gyanúját közölte, a korrupciós cselekményeket elöljáróként segítő és ezért a vesztegetési pénzből részesülő – századosi rendfokozatú – alosztályvezető, átkelőhely ügyeletes és a civil személyek esetében bűnsegédi alakzatot megállapítva.
A gyanúsítottak jelentős részének a terhére rótt bűncselekményeit – a halmazati szabályokra is figyelemmel – a törvény két évtől tizenkét évig terjedő szabadságvesztéssel rendeli büntetni.
A fotók a vagyonvisszaszerzési eljárásban készültek.